Historia Warszawy

Historia Warszawy

Wielu ludzi przypadkowo zadławić żywności lub innych substancji. W Stanach Zjednoczonych, to okna lubuskie stało się piątą główną przyczyną śmierci ponad 4000 ofiar rocznie - większość z nich dzieci.

Co dzieje się podczas zadławienia jest to, że krtań ofiary lub tchawicy jest utrudniony, co powoduje, że człowiek się dusić.pisanie prac Bez pomocy, ofiara może¬Nie oddychać i umiera.

Na szczęście manewr Heimlich drastycznie zmniejszyła tych zgonów. Ta technika ratowania życia jest nazwany Henry Jay Heimlich, amerykański lekarz i chirurg, którego interesy są zaburzenia przewodu pokarmowego.

"Wykształcony na Cornell Medical School, Heimlich zrobił swój początkowy pracę w Nowym Jorku, a następnie przeniesiono na Cincinnati, gdzie od 1971 roku pełnił funkcję profesora zaawansowanych nauk klinicznych w Xavier University. Jego publikacje obejmują książek na temat chirurgii klatki piersiowej i brzucha. Procedura za pomocą którego jest on znany jest wykazać w filmie 1976 "Jak zapisać zadławienia Ofiara: The Heimlich Manewr", "ac¬dług do Tad Tuleja w polu "Nazwa¬wzgląd: zabawny przewodnik do początków ponad 300 słów nazwanych dla ludzi ".

Nie każdy wie, manewr Heimlich. Ale ta prosta technika może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią ofiary zadławienia. Oto jak to zrobić:

"Pierwszy-aider stoi za ofiary zadławienia, chwyta oba ramiona wokół jego talii, jedną ręką chwytając za rękę i naciska mocno w brzuch tuż pod żebrami. Ten manewr ściska płuca i wypycha kawałek mięsa lub innej substancji dławiącego "wyjaśnił dr Morris Fishbeina późno w jego" Popular Illustrated Medical Encyclopedia ".

Jeśli ofiara jest w pozycji leżącej i nieprzytomny, Fishbein, były redaktor Journal of American Medical Association, powiedział manewr Heimlich może być za¬utworzone w ten sposób:


- autor artykułu