Koncerty w Warszawie

Koncerty w Warszawie

Co znajduje Moja Firma Worth

Brałam udział w dyskusji z innymi członkami LinkedIn około wyceny nowych podmiotów w ciągu ostatniego tygodnia. Oczywiście, nie ma twardy i szybki przepis na ten procesowo, a to głównie dlatego, że nie mamy twarde i szybkie możliwość określenia, kto ma zamiar odnieść sukces w dłuższej perspektywie. Jest to trochę łatwiejsze do oceny kontynuacji działalności, o ile nie staramy się dostrzec, ile w przyszłości będą miały wpływ na wartość firmy już teraz.

W latach 80-tych i 90-tych, wycena przedsiębiorstw były (relatywnie) wysokie. Dzisiaj mamy obniżone oczekiwania i znaczny niepokój o naszą przyszłość (dlaczego nikt nie wydaje się martwić o obecny przeraża mnie więcej :-)). Musimy jeszcze ustalić wycenę naszych firm - nawet jeśli nie planujemy wejść na giełdę. Musimy ustalić wartość inwestowania w nowy sprzęt, uzyskanie kredytu bankowego lub zatrudniania nowych ludzi.

Ale to nie są jedyne powody. Co się dzieje, gdy partner umiera lub pragnienia (wymuszona?), Aby opuścić firmę powołując klauzulę buy-sell. Albo nawet bardziej powszechne dzisiaj, rozwód jednego kluczowych zleceniodawców działalności wymaga wyceny, która zostanie ustalona. Inne powody to planowanie nieruchomości lub chęć lub konieczność wydzielenia niewielki (lub duży) część działalności gospodarczej, ze względu na zmieniającą się wizję przyszłości firmy. Jak widać, potrzeba wyceny przedsiębiorstw może być napędzana na zewnątrz lub wewnątrz, a niektóre mają znaczące konsekwencje prawne.

Od 2000 roku, proces wyceny przesunął się nieco. Wokół początku 21 wieku, można by przypuszczać, że cena do EBITDA (zysk przed odliczeniem odsetek, amortyzacji, podatków i amortyzacji) wahała się od 3,5 do 9,5. (. 9,5 do przychodów> $ 1 mld USD, 6,5 do 100> milionów dolarów, 5 do 20 milionów> $ i 3,5 dla> $ 500K) Część tych zmian wycena została zmiana w okolicznościach tak naprawdę nie wpływa na mniejsze przedsiębiorstwa: wyceny zostały określone na akwizycje companies- a te przejęcia były dla kombinacji gotówce i akcjach.
http://pbok.pl
- autor artykułu